USR are filiale în toate județele țării și extinderea este una dintre prioritățile partidului astfel încât la viitoare alegeri să oferim cetățenilor o alternativă serioasă la vechile partide politice.

AlbaBeniamin Todosiupresedinte.ab@usr.ro
AradVlad Botoșpresedinte.ar@usr.ro
ArgeșAdrian-Ștefan Cîrsteapresedinte.ag@usr.ro
BacăuLucian Daniel Stanciu-Viziteupresedinte.bc@usr.ro
BihorSilviu Deheleanpresedinte.bh@usr.ro
Bistrița-NăsăudLorand Toth Attilapresedinte.bn@usr.ro
BotoșaniAndrei Iulian Drancăpresedinte.bt@usr.ro
BrașovIrineu Darăupresedinte.bv@usr.ro
BrăilaCătălin Ionuț Stancupresedinte.br@usr.ro
BucureștiClaudiu Năsuipresedinte.b@usr.ro
BuzăuIrinel Cîrsteapresedinte.bz@usr.ro
Caraș-SeverinAndrei Plujarpresedinte.cs@usr.ro
Călărași Camelia Elena Giurcanpresedinte.cl@usr.ro
ClujCătălin Sălageanpresedinte.cj@usr.ro
ConstanțaRemus Eugen Negoipresedinte.ct@usr.ro
CovasnaDulanyi Balogh Szilardpresedinte.cv@usr.ro
DâmbovițaDumitru Lupescupresedinte.db@usr.ro
DiasporaEmanuel Stoicapresedinte.diaspora@usr.ro
DoljAdrian Prisnelpresedinte.dj@usr.ro
GalațiBogdan Ionel Rodeanupresedinte.gl@usr.ro
GiurgiuCiprian Alexandrupresedinte.gr@usr.ro
GorjRadu Mirutapresedinte.gj@usr.ro
HarghitaGoia Adrian Nicolaepresedinte.hr@usr.ro
HunedoaraPollyana Hanganpresedinte.hd@usr.ro
IalomițaDarabanu Alexeipresedinte.il@usr.ro
IașiCosette Chichiraupresedinte.is@usr.ro
IlfovAndrei Nistorpresedinte.if@usr.ro
MaramureșDan Ivanpresedinte.mm@usr.ro
MehedințiClaudiu Chiriacpresedinte.mh@usr.ro
MureșAna-Lucia Hangpresedinte.ms@usr.ro
NeamțIulian Bulaipresedinte.nt@usr.ro
OltStefan Badicipresedinte.ot@usr.ro
PrahovaMihai Politeanupresedinte.ph@usr.ro
Satu MareRadu Cretupresedinte.sm@usr.ro
SălajCosmin Cristian Viasupresedinte.sj@usr.ro
SibiuAdrian Echertpresedinte.sb@usr.ro
SuceavaTeodora Munteanupresedinte.sv@usr.ro
TeleormanSergiu Iordanpresedinte.tr@usr.ro
TimișCristian Moșpresedinte.tm@usr.ro
TulceaEugen Terentepresedinte.tl@usr.ro
VasluiMihai Catalin Botezpresedinte.vs@usr.ro
VâlceaAndrei Florin Gheorghiupresedinte.vl@usr.ro
VranceaLepadatu Mihaitapresedinte.vn@usr.ro
Sector 1Clotilde Armandpresedinte.s1@usr.ro
Sector 2Radu Mihaiupresedinte.s2@usr.ro
Sector 3Bogdan Stroepresedinte.s3@usr.ro
Sector 4Marius Gheorghepresedinte.s4@usr.ro
Sector 5Cristian Crivatpresedinte.s5@usr.ro
Sector 6Ciprian Dinicapresedinte.s6@usr.ro